top of page
WhatsApp Image 2022-02-18 at 14.43.53.jpeg

Merhaba su,

Su gibi bazen kaptan taşarız bazen kabı dolduramayız bazen tamam benim yerim deriz ama taşmışız fark etmeyiz. Karşıdan olmamış derler yoo oldu deriz. Mevzu derin o kadar çok değinilecek konu var ki ben ilk olarak bilerek ya da bilmeyerek kendimize  çizdiğimiz yaşamdan başlamak  istiyorum.

Mesela  hayatımızı  biz yönetiyormuşuz gibi gözükse de aslında nereye, ne kadar ve nasıl  gitmene evrende ki karma ile ne kadarı  verildiyse o kadar gidiyoruz. Ne kadar kendi yolumdan gideceğim yolumu ben çizeceğim desekte yargılar, alan ihlalleri, yaşama biçimi, çevre, koşullar, ihtiyaçlar, seçimler buna karar veriyor. Biz buna döngüye  su yolu  dersek; Bizler bu su yolunda seçimlere göre şekilleniyoruz. Saydığım etkenleri benim olarak kişiselleştirmeden söylemeyi seçtim. Çünkü bu etkenler benim de karşımdakinin de olabilir. Birbirini tanımayan kişiler dahi birbirinin hayatına ekleme çıkartma yapabilir.

Su yolu bize her zaman  istediğimizi vermez. Durumun ilk çıkışına pınara gidersek  su yolunun zaten çizilmiş olduğunu ve sapma olmadan devam ettiğimizi görürüz. Biz bu ilk çıkışı kabul edip oradan yönümüzü çizmezsek karma içinde döner dururuz. Peki bu nasıl olacak dediğinizi duyuyorum :) İlk olarak kendimize sorularımız ile ve yapılan seçimler ile başlayalım. Öncelikle yargı servettir, neyi kimi yargılarsak o kişiye servet gönderir arada kalan kısmı da biz en çok değer verdiğimiz şey ile öderiz. Para, sağlık, huzur, iş vb. biri ya da hepsi ile  karmaya girilir. Bunu biliyoruz artık bu şekilde bakış açımız değişti bile :) Hayatta herkesin seçimleri ve alanı vardır. Kendi kararlarımızı verirken karşımız da ki  kişinin alanına girmezsek burada ki karmadan da çıkarız. Bakın su yolu yine değişti  :) O kadar çok ki su yolumuzu değiştirmenin yolu karma kırılınca zaten her şey çözülüyor. Gözlerini kapat ve sor kendine nasıl oldu da bu karmaya dahil oldum. Yanıtları aldığında aslında o kadar da zor değilmiş dediğinde başlayacak asıl mucize yolculuğun. Yalın kendin olduğunda akacak mucizeler. Kişi kendinin ne kadar değerli olduğunu bilirse karşı tarafta o değeri verir. Unutmayın ki karşı tarafın hayatınıza  ne kadar dahil olmasına izin verirseniz o kadar alanınıza girer ve yine unutmayın ki kafanızın içindekiler ne kadarı ağzınızdan çıkarsa kişiler o kadarını bilir. Her insan bir bakıma sudur. Kontrol siz de.

  Mucize ötemiz sonsuz.

 

                                            Zeliha Yılmaz

                                         Spiritüel Danışman

bottom of page